Największe błędy w makijażu oczu!

Każda kobieta lubi się czuć atrakcyjna. Na to poczucie nie składa się jednak tylko ubiór i fryzura, ale również makijaż. Ten wykonujemy przede wszystkim po to, żeby podkreślić swoje piękno. Niestety nie zawsze nam to wychodzi, a czasami efekt jest wręcz odwrotny od zamierzonego. Warto wiedzieć jakich błędów w makijażu nie popełniać, żeby czas na jego wykonanie nie był zmarnowany.

Chociaż wydaje się, że makijaż oka jest prostym zadaniem, to w rzeczywistości wcale tak nie jest. Podczas jego robienia dużo rzeczy może pójść nie tak – kreska, cieniowanie, czy nawet korektor pod oczami. A wszystko to przekłada się na nasz całościowy wygląd. Jeżeli nasza twarz nie wygląda za ciekawie, to i tak będzie odwracała uwagę od nawet najlepiej skomponowanego stroju. W końcu tak już jest, że negatywne rzeczy widzi się zawsze szybciej i pamięta dłużej.

Jakich błędów w makijażu oka unikać?

jak zapobiegać błędomZaczniemy od korektora, bo w tej kwestii też może pójść coś nie tak. Produkt pod oczy nakładamy po to, żeby zatuszować nasze cienie pod nimi i wyglądać na bardziej wypoczętą. Owe cienie są zmorą niejednej kobiety, a kolejny korektor który ich nie zakrywa naprawdę potrafi załamać. Jest na to prosty sposób – zamiast wybierać korektor o żółtym zabarwieniu, lepiej jest postawić na te bardziej różowe lub brzoskwiniowe. Zdecydowanie lepiej poradzą sobie z maskowaniem zasinień w tej okolicy.

Kolejnym często popełnianym błędem jest niewłaściwe podkreślenie naszego oka. Robiąc to nieodpowiednio zamiast powiększyć nasze oczy, możemy osiągnąć efekt wręcz odwrotny. Zasada jest taka, że kolory ciemne pomniejszają, natomiast jasne powiększają. Jeżeli więc nakładamy czarny cień na całą powiekę, to już wiemy dlaczego nasze oczy wydają się takie małe… Sposób cieniowania należy również dobrać do kształtu naszego oka. I w ten sposób w przypadku głęboko osadzonych oczu należy cieniować nie linię załamania powieki, ale trochę nad nią.

Warto również uważać z perłowymi cieniami. Chociaż rzeczywiście efektownie wyglądają na powiece, to umiar przy ich stosowaniu jest wskazany. Zwłaszcza, jeżeli skóra naszych powiek ma tendencję do marszczenia się. Perłowe cienie tylko to podkreślą, dlatego warto docenić maty i dodawać do nich rozsądną porcję błysku.  

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *