Definicja – stylizacja casualowa.

Pewnie dość często przyszło się spotkać, dla każdej z nas z określeniem stylizacja casualowa. Razem ze mną dojdziesz co dokładnie to oznacza oraz zwrócimy uwagę na to czym się ona charakteryzuje.

Stylizacja casualowa, to określenie ubrania nie charakteryzującego się eleganckimi elementami. Ale również nie przyjdzie się nam tego spotkać podczas codziennych stylizacji. Temu też znajduje się to pomiędzy eleganckimi stylizacjami a tymi na co dzień. Najważniejsze to wygoda i komfort jaki gwarantuje nam stylizacja casualowa. Przez co w ostatnim czas stał się niezwykle popularną propozycją stylizacji u wielu kobiet.
Jeżeli, któraś z nas śledzie modę na bieżąco możliwe że przyszło się spotkać z dość popularnym określeniem. Jakim jest „smart casual”, udowadniającą nam o istnieniu sportowej elegancji. Mianowicie chodzi o propozycje ubrań, które gwarantują nam elegancki wygląd a zarazem są niezwykle wygodne. Jednak warto pamiętać aby dobrać aby kolorystyka i fasony rzeczy, na które postawimy swój wybór był sugerowany typem naszej karnacji.

modny klookKiedy pokusić się o wybór stylizacji casualowej?

Na pewno, każda z nas ma wiele okazji do wykorzystania ego typu stylu. Z pewnością na wielu zaproszeniach, jakie przyszło wam dostać można zauważyć właśnie informacje o luźnym dress code. To w tym przypadku stylizacja casualowa, będzie odpowiednim posunięciem. A co za tym idzie idealnie tego typu stylizacje odnajdą się podczas uroczystości rodzinnych czy nawet weselach w nieco skromniejszym wydaniu. Dodatkowo wykorzystując ten styl możemy poczuć się swobodnie podczas randki, czy imprez w towarzystwie znajomych. Jeżeli szukasz czegoś na znacznie formalniejsze spotkanie, to stylizacja casualowa nie będzie dobrym pomysłem.

Czego się wystrezegać, kiedy w grę wchodzi stylizacja casualowa?

Ilość dodatków w tym przypadku ma istotne znaczenie. Nie wypada nam z nimi zbytnio przesadzić. Tym bardziej istotną kwestią są materiały z jakich wykonane zostały rzeczy, które zostały przez nas wybrane. W tego typu stylizacjach również nie ma miejsca na materiały transparentne czy koronki. Dodatkową rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest to aby nie przesadzić z makijażem.

Najnowsze wpisy

Kategorie

Admin Opublikowane przez:

Brak możliwości komentowania.