Dlaczego coraz częściej ubieram się w dresy?

Kiedy dorastałam, moja matka była bardziej surowa wobec mnie i mojej siostry niż ja jestem wobec moich córek. Musiałyśmy nieustannie uśmiechać się do obcych, zawsze ubierać się elegancko i zawsze dobrze wyglądać. Moje córki mogą po prostu narzucić na siebie parę dżinsów, kiedy jedziemy do sklepu spożywczego – nie marzyłabym o takiej rzeczy, gdy byłam w ich wieku! Moja znajoma, Ellen z bloga http://thefabulouslifeofellen.com również użerała się ze swoją matką w latach osiemdziesiątych. Podobnie jak w starych programach telewizyjnych, moja matka zawsze nosiła sukienki i perły, nawet gdy odpoczywała w domu. To wydaje się dziwne, i to nie było dawno temu!

Teraz często zapominamy o sobie i uważamy się za niechlujne. Ale nie rozumiem dlaczego. Jeśli nie wyglądamy dobrze, to nie dlatego, że nie możemy sobie na to pozwolić, zwykle dlatego, że nie chcemy. Jednym z powodów są konflikty społeczne – ubierasz się, aby wywierać wrażenie na szefie lub współpracownikach, ale teraz ty i twoi współpracownicy pracujecie za minimalne stawki, szef zarabia dwadzieścia razy więcej, niż ty, a więc możesz się pojawić podczas rozmowy kwalifikacyjnej w brudnej koszuli bo tyle praca jest dla ciebie warta!

Chociaż matka mnie za to krytyjuje, czasem prowadzę zajęcia w dresach; Oszczędza mi to czasu i wysiłku. To nie jest moje modne kreacja, tylko po prostu to, co noszę. Czasami te spodnie mają nawet dziury przetarte na kolanach; Bo tańsze dla mnie jest trzymać się jakiegoś ubrania, dopóki się nie rozleci. Niektórzy kupują markowe ubrania, naprawdę ograniczam się do ubrań bez brandu – zamiast płacić za metkę, wolę płacić za jakość.

Nie chodzi tylko o komfort, ale o pieniądze. Nie noszę makijażu codziennie, chociaż teoretycznie mogę sobie na to pozwolić, ale dojazd do pracy i złe planowanie miasta okradają mnie z mojego wolnego czasu, więc ubierając się szybko, myjąc się ale nie robiąc twarzy zyskuję cenny czas wolny. Wolałabym być freelancerem i siedzieć w domu w moich dresach… ale nie jest to możliwe!

Najnowsze wpisy

Kategorie

Admin Opublikowane przez:

Brak możliwości komentowania.