Moje najnowsze odkrycie – satynowe bluzeczki

Satynowe bluzeczki to atrakcyjne ubrania, które powinny stać się bazą dla twojej garderoby. Są one kapitalnym uzupełnieniem spódnicy, eleganckiego żakietu, albo po prostu pary spodni. A jeśli masz ochotę na interesujący kontrastowy efekt, możesz dobrać taką bluzkę do pary jeansów. Satyna to bardzo wszechstronna tkanina, która wygląda wykwintnie, ale jest nieco tańsza niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Tego typu bluzki są częścią mody damskiej od średniowiecza. Jedwab został odkryty w Chinach i eksportowany już do starożytnego Rzymu. A satyna powstała gdy ktoś próbował uzyskać atłas, błyszczącą tkaninę mającą imitować ten charakterystyczny połysk jedwabiu. W zasadzie satyna nie jest materiałem, a techniką splotu – co oznacza, że satynowe ubrania mogą być wykonane nie z jedwabiu ale z tworzyw sztucznych jak akryl czy rayon czyli tak zwany sztuczny jedwab. Jedwab zmienia się w satynę dzięki złożonemu procesowi tkania, który pozostawia lśniącą osnowę na jednej stronie materiału, co zapewni temu materiałowi błyszczący, jedwabny kształt i gładką teksturę. Satyna jest nieco tańsza od typowych jedwabnych materiałów, zwłaszcza jeśli jest utkana w części ze sztucznych włókien.

Jedwab, który zostaje przetwarzany w satynę jest jednym z najbardziej ekskluzywnych materiałów jakie istnieją. Materiał ten jest wykorzystywany do wielu funkcji, jak być może wiesz – istnieją luksusowe ubrania od koszul po pościel czy też piżamy, ale także np. bardzo wytrzymałe liny.

Możesz nosić praktycznie wszystko, co chcesz z bluzami damskimi z satyny lub innymi podobnie luksusowymi damskimi topami. Zazwyczaj najlepiej jest łączyć i kombinować różne tkaniny, gdy masz na sobie taką bardzo widoczną ekskluzywną bluzkę tego typu. Oznacza to, że noszenie satynowej spódnicy z satynową bluzką, nawet w innym kolorze, jest pewną przesadą.

Świetnym rozwiązaniem dla tych bluzek jest noszenie ich ze zwykłymi dżinsami. Takie bluzki dodadzą nieco gracji tym dżinsom, i zmieniają je w eleganckie połączenie. Ba, jeśli wybierzesz ciemne dżinsy przypominające spodnie możesz stworzyć outfit business casual, idealny do pracy w piątek… a po pracy na jakiejś wyjście na imprezę!

 

Najnowsze wpisy

Kategorie

Admin Opublikowane przez:

Brak możliwości komentowania.